achov svaz esk republiky   Zpt na hlavn strnku   Pardubick kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

12.11.2019  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Ostatní akce v kraji

Datum poslední aktualizace : 12.11.2019 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Járy Masopusta 2019 - pozvánka
Šachový oddíl TJ Sokol Mistrovice upozorňuje, že už v sobotu 16.listopadu 2019 pořádá již 22.ročník turnaje Járy Masopusta v rapidu, který se tradičně uskuteční v prostorách tělocvičny u Hostince U Novotnů v Mistrovicích.

Datum poslední aktualizace : 3.11.2019 Sekce : Ostatní akce v kraji
Šachové listopádí Břehy 2019
V sobotu 2.listopadu 2019 uspořádal TJ Sokol Břehy již 5.ročník šachového turnaje v rapidu 'Šachové listopádí Břehy', kterého se zúčastnilo 61 hráčů.
Samostatným vítězem se stal Jiří Novák ze Sendražic se ziskem 7,5/9 bodů, druhý byl Zdeněk Roušar z Hlinska na lepší pomocné hodnocení před FM Pavlem Švandou Z Jihlavy (oba 6/9 bopdů), nejlepší ženou byla Isabela Horáčková z Bohemie Pardubice.


Datum poslední aktualizace : 3.11.2019 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Secesní věž 2019
V sobotu 2.listopadu 2019 uspořádalo Městské muzeum Ústí n/O. ve spolupráci s ŠK Ústí n/O. 2.ročník uzavřeného turnaje v rapidu 'O Secesní věž', který se uskutečnil v prostorách Městského muzea v Ústí n/O. a zúčastnilo se ho 17 hráčů.
Vítězem se stal IM Zdeněk Beil z Kunovic před FM Marianem Sabolem z Vysokého Mýta a Vladimírem Kalouskem z Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 22.9.2019 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Čeňka Honsy 2019
Šachový klub 2222 ŠK Polabiny uspořádal v sobotu 21.9.2019 v Pardubicích-Nemošicích již 21.ročník 'Memoriálu Čeňka Honsy' v rapidu, kterého se zúčastnilo 62 hráčů z 15 oddílů.
Samostatným vítězem se stal Dominik Řezníčřek z Polabin se ziskem 7,5/9 bodu před Tomášem Veselým z Rapidu Pardubice a Janem Šlosarem z Polabin (oba 7/9), nejlepším seniorem byl Lubomír Šilar ze Železných hor a nejlepší ženou byla Adéla Třasáková z Polabin.


Datum poslední aktualizace : 8.9.2019 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pohár Maxe Švabinského
Šachový klub Česká Třebová uspořádal v sobotu 7.září 2019 v Kozlově 1.ročník šachového turnaje v rapidu O Pohár Maxe Švabinského, kterého se zúčastnilo 50 hráčů od začátečníků až po velmistra.
Samostatným vítězem turnaje se stal FM Aleš Jedlička z Polabin se ziskem 8,5/9 bodu (!), druhý skončil GM Jan Bernášek z Unichessu Praha a třetí byl Tomáš Pokorný z Lanškrouna, nejlepší z žen byla Zdeňka Vránová ze Starého Města.


Datum poslední aktualizace : 2.9.2019 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál arm. generála Ludvíka Krejčího 2019 + KP PDŠS jednotlivců v rapidu
V sobotu 31.srpna 2019 uspořádal ŠO TJ Jablonné n/O. jubilejní 10.ročník Memoriálu arm. generála Ludvíka Krejčího, který byl současně Krajským přeborem PDŠS jednotlivců v rapidu pro rok 2019 a zúčastnilo se ho celkem 117 hráčů.
Vítězem se stal Petr Tázlar z Hradce Králové se ziskem 7,5/9 bodu jen na lepší pomocné hodnocení před FM Marianem Sabolem z Vysokého Mýta, který se stal přeborníkem PDŠS v rapidu pro rok 2019 a na třetím místě skončil IM Martin Červený z Durasu Brno. V přeboru PDŠS byl druhý Pavel Holásek z Ústí n/O. (celkově 6.místo ) a třetí FM Aleš Jedlička z Polabin (celkově 7.místo). Nejúspěšnější ženou byla Veronika Holásková z Ústí n/O., nejlepším seniorem se stal František Navrátil z Polabin a nejlepším juniorem byl Michael Kureš z Durasu Brno.


Datum poslední aktualizace : 29.7.2019 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2019 - doprovodné turnaje
Stejně jako v předchozích letech byla v mezidobí mezi nejvýznamnějšími turnaji a rovněž v dopoledních hodinách v době konání hlavních turnajů pro účastníky šachového festivalu připravena celá serie doprovodných turnajů. Těchto doprovodných turnajů se zúčastnilo více než 1100 převážně zahraničních šachistů, kteří však vyhráli takřka vše, co se hrálo.

Datum poslední aktualizace : 28.7.2019 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2019 - hlavní turnaje
Hlavní čtyři turnaje mezinárodního šachového festivalu CZECH OPEN 2019, které se uskutečnily ve dnech 19.-27.července 2019 v prostorách zimního stadionu v Pardubicích, byly letos doplněny ještě o 30+ Open a zúčastnilo se jich celkem 1061 hráčů.
V turnaji A mocným finišem obsadil samostatné první místo GM Jiří Štoček se ziskem 7,5/9 bodu, z devítičlenné 'smečky' pronásledovatelů majících o půlbod méně obsadil druhé místo GM Viktor Láznička, třetí skončil řadu kol vedoucí GM Sergej Movsesian (ARM) a nechyběli v ní ani další čs. hráči GM Vlastimil Babula (6.místo) a GM Vojtěch Plát (9.místo). Z našich zástupců se nejvíce dařilo FM Tomáši Ludvíkovi na 66.místě se ziskem 5,5/9 bodu.
V turnaji B zvítězil Gennadi Kuzmin (RUS) se ziskem 7,5/9 bodu a nejlepším pomocným hodnocením, nejlepším českým hráčem byl Jonáš Eret na 5.místě se ziskem 7/9 bodu a nejlepším z našich zástupců byl David Černý na 26.místě se ziskem 5,5/9 bodu.
V turnaji C zvítězil český hráč Patrik Tesař se ziskem 7,5/9 bodů a nejlepším pomocným hodnocením, z našich hráčů byl nejúspěšnější Oldřich Kastner na 57.místě se ziskem 5,5/9 bodu.
V turnaji D obsadil samostatné první místo Olexiy Gerashchenko (UKR) se ziskem 8/9 bodu, nejlepším českým hráčem byl náš zástupce Jan Fiala na 4.místě s e ziskem 7/9 bodu.
V novém turnaji 30+ zvítězil IM Andrejs Strebkovs (LAT) jen na lepší pomocné hodnocení před naším FM Marianem Sabolem (oba 7/9 bodu).


Datum poslední aktualizace : 19.7.2019 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2019 - turnaje jednotlivců v rapidu
Volný čas mezi zahajovací soutěží čtyřčlenných družstev a hlavními turnaji jednotlivců byl i na letošním festivalu Czech Open vyplněn soutěžemi jednotlivců v rapidu. Ve dnech 17.-18.července 2019 se jich na zimním stadionu v Pardubicích ve třech skupinách G1-G3 zúčastnilo celkem 413 hráčů, mezi nimiž bylo i 62 hráčů a hráček z pardubického kraje.
V turnaji G1, který byl i Mistrovstvím ČR jednotlivců v rapidu, se vítězem stal GM Sergej Movsesian se ziskem 7/9 bodů jen na nejlepší pomocné hodnocení z 6-ti hráčů se stejným bodovým ziskem, Mistrem ČR se stal IM Martin Červený (5) a nejlepším z našinců byl IM Jakub Půlpán (22).
V turnaji G2 obsadil samostatné první místo FM Kristian Boehning s výsledkem 8/9, nejúspěšnějším z českých hráčů byl náš Dominik Řezníček na třetím místě a třetí mezi čechy byl další náš zástupce Michal Jareš (14).
V turnaji G3 skončil na samostatném prvním místě Vasilij Khimichev se ziskem 8/9, nejlepšími českými zástupci byli Martin Stoček (2) a Matěj Kupsa (3) - oba 7,5/9 !!


Datum poslední aktualizace : 15.7.2019 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2019 - MČR čtyřčlenných družstev
Ve čtvrtek 11.července 2019 byl na pardubickém zimním stadionu zahájen jubilejní 30.ročník 'Mezinárodního festivalu šachu a her - Czech Open 2019' Mistrovstvím ČR čtyřčlenných družstev. Na start se dostavilo 114 družstev ze 7 zemí, mezi nimiž bylo i 12 družstev z našeho kraje.
Vítězem se stalo ruské družstvo YAMAL s plným počtem 14 bodů, Mistry ČR se s odstupem dvou bodů stali hráči Zikudy Turnov A jen na lepší skore před třetí Moravskou Slavií Brno, z našich zástupců se nejlépe umístilo družstvo Štefanydes Polička A na 19.mistě.


Datum poslední aktualizace : 8.6.2019 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Putovní pohár 2019
V sobotu 8.června 2019 uspořádal Šachový oddíl TJ CHS Chotěboř již XXXVI.ročník šachového turnaje jednotlivců v rapidu 'O Putovní pohár', kterého se v prostorách Kulturního domu Junior v Chotěboři zúčastnilo 52 hráčů nejen z pardubického kraje.
Vítězem se stal FM Tomáš Vojta z Moravské Slavie Brno se ziskem 7/9 bodů před FM Marianem Sabolem z Vysokého Mýta a FM Alešem Jedličkou z Polabin. Výrazně o sobě dali vědět mladí hráči, zejména Karel Brožka z Polabin a Rudolf Jun z Chotěboře a v početném poli se prosadila i jediná dívka Adéla Třasáková z Polabin.


Datum poslední aktualizace : 9.5.2019 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pohár města Hlinska 2019
Ve středu 8.května 2019 se v Hlinsku uskutečnil jubilejní XX.ročník bleskového turnaje 'O Pohár města Hlinska', kterého se zúčastnilo 46 hráčů nejen z pardubického kraje.
Vítězem se stal nejvýše nasazený Josef Vařejčko z Polabin před Luďkem Petrusem z Chotěboře a Pavlem Hrubešem z Lanškrouna, nejlepší ženou byla Marie Vašková z Hlinska.


Datum poslední aktualizace : 28.4.2019 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pardubickou kotvu 2019
V sobotu 27.dubna 2019 se na palubě výletní lodě 'Arnošt z Pardubic' uskutečnil již 16.ročník turnaje v rapidu 'O Pardubickou kotvu', kterého se zúčastnilo celkem 58 hráčů.
Vítězem se stal Daniel Kožúšek z Pandy Rychnov n/Kn. před IM Martinem Červeným z Durasu Brno a Tomášem Veselým z Rapidu Pardubice, nejlepší ženou byla Gabriela Králová z Polabin.
A jak se turnaj vydařil z pohledu pořadatelů, to si můžete přečíst ZDE.


Datum poslední aktualizace : 21.4.2019 Sekce : Ostatní akce v kraji
Bleskový turnaj Městečko Trnávka 2019
V sobotu 20.4.2019 uspořádal oddíl šachu Sokola Městečko Trnávka 35.ročník turnaje v bleskovém šachu, kterého se zúčastnilo 85 hráčů nejen z pardubického kraje.
Vítězem se stal Martin Nehyba ze Skaličky (který byl i nejlepším juniorem) před FM Františkem Vránou ze Starého Města, třetí skončil Tomáš Pokorný z Lanškrouna, nejlepší ženou se stala Zdeňka Vránová ze Starého Města a nejlepším ze seniorů byl Jaroslav Volf z Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 2.1.2019 Sekce : Ostatní akce v kraji
FIDE Open Litomyšl 2018
Ve dnech 26.12.2018-1.1.2019 se díky Agentuře AVE-kontakt v Litomyšli uskutečnil 1.ročník turnaje FIDE Open Litomyšl, který navázal na předchozí tradici Českých šachových vánoc, pořádaných Agenturou 64. Turnaje se zúčastnilo celkem 56 hráčů z devíti zemí a mezi nimi bylo 29 hráčů z ČR vč. 12 hráčů z pardubického kraje.
Vítězem se stal favorizovaný GM Pavel Šimáček z Turnova před FM Petrem Červeným z Poličky a Filipem Dowgirdem z Polska, v první desítce skončil z našich zástupců už jen Ondřej Švanda z Poličky na 4.místě.


Datum poslední aktualizace : 29.12.2018 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Jirky Pavliše 2018
V sobotu 29.prosince 2018 uspořádal ŠO TJ Sokol Krouna 13.ročník Memoriálu Jirky Pavliše v rapidu, kterého se v Sokolovně v Krouně zúčastnilo 58 hráčů ze 17 oddílů nejen našeho kraje.
Vítězem se stal favorizovaný Josef Vařejčko z Polabin, který svým soupeřům povolil jen 3 remizy v posledních třech kolech, druhý skončil CM Pavel Strašil z Litovle a třetí místo na lepší pomocné hodnocení získal Tomáš Pokorný z Lanškrouna, nejlepší ženou se stala Gabriela Králová z Polabin, nejlepším seniorem byl Jiří Přibyl z Heřmanova Městce a nejúspěšnějším z žáků byl Martin Stoček z Polabin.


Datum poslední aktualizace : 25.11.2018 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Járy Masopusta 2018
TJ Sokol Mistrovice uspořádal v sobotu 24.listopadu 2018 již 21.ročník Turnaje Járy Masopusta, na jehož start se dostavilo 65 hráčů z 25 oddílů nejen pardubického kraje.
V boji o atraktivní věcné ceny byl nejúspěšnější FM Marian Sabol z Vysokého Mýta, který získal 8/9 (podlehl až v posledním kole), na druhém místě skončil jen na lepší pomocné hodnocení Tomáš Pokorný z Lanškrouna před FM Františkem Vránou ze Starého Města (oba 7/9), nejlepší ženou byla Zdeňka Vránová rovněž ze Starého Města.


Datum poslední aktualizace : 10.11.2018 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Secesní věž 2018
V sobotu 10.listopadu 2018 uspořádalo Městské muzeum Ústí n/O. ve spolupráci s ŠK Ústí n/O. 1.ročník uzavřeného turnaje v rapidu 'O Secesní věž', kterého se zúčastnilo 13 hráčů. Suverénním vítězem se stal favorizovaný IM Zdeněk Beil před Petrem Marešem a Janem Pokorným, jedinou ženou byla Soňa Leksová ( (všichni Ústí n/O.).

Datum poslední aktualizace : 5.11.2018 Sekce : Ostatní akce v kraji
Šachové listopádí Břehy 2018
V sobotu 3.listopadu 2018 se Břehách u Přelouče uskutečnil již 4.ročník turnaje 'Šachové listopádí Břehy', kterého se zúčastnilo rekordních 64 hráčů.
Samostatným vítězem se stal Pavel Daněk z Bohemie Pardubice (7,5/9) následovaný dvěma sedmibodovými FM Pavlem Švandou (Jihlava) a Petrem Mullerem (Heřmanův Městec), nejlepší z žen byla Dagmar Horniaková z Náchoda.


Datum poslední aktualizace : 29.9.2018 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Čeňka Honsy 2018
V pátek 28.září 2018 uspořádal šachový klub 2222 ŠK Polabiny jubilejní 20.ročník Memoriálu Čeňka Honsy v rapidu, který se tentokrát premiérově uskutečnil v Nemošicích za účasti 62 hráčů z 20 oddílů.
Suverénním vítězem se stal favorizovaný IM Martin Červený z Durasu Brno, který svým soupeřům nepovolil získat ani jedinou remizu (!), na druhém místě skončil FM Aleš Jedlička z Polabin a třetí byl Luboš Ptáček z Vysokého Mýta, nejlepší ženou se stala Jitka Lorencová z Letohradu, nejlepším z juniorů byl Jan Nešpůrek a nejúspěšnějším ze seniorů byl FM Jaroslav Mojžíš (oba Polabiny).


Datum poslední aktualizace : 16.9.2018 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Járy Masopusta - pozvánka
TJ Sokol Mistrovice pořádá v sobotu 24.listopadu 2018 již 21.ročník Turnaje Járy Masopusta, který se bude hrát v tělocvičně u Hostince U Novotnů v Mistrovicích.

Datum poslední aktualizace : 30.7.2018 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2018 - hlavní turnaje
Čtyři hlavní turnaje 29.ročníku mezinárodního šachového festivalu CZECH OPEN 2018, které se uskutečnily ve dnech 21.-28.července 2018 v prostorách zimního stadionu v Pardubicích, měly letos na startu celkem 1093 přihlášených hráčů. I když poměr českých a zahraničních účastníků byl přibližně 1:2,5, na stupních vítězů přesto stáli jen cizinci.
V turnaji A spolehlivě zvítězil GM Sergej Movsesjan (ARM), když bílými zkušeně vítězil a černými bezpečně remizoval. Renomovaní čeští velmistři se moc nepochlapili a tak nejlepším z nich byl ten nejmladší - GM Nguyen Thai Dai Van (24 místo), z našich zástupců byl nejúspěšnější IM Jakub Půlpán (40.místo).
V turnaji B dominovala WGM Elmira Mirzoeva (RUS), nejlepšími z čechů byli naši zástupci Aleš Novák (9.místo) a Václav Pekař (15.místo).
V turnaji C došlo k vícenásobnému dělení prvního místa a tak až na pomocné hodnocení se vítězem stal Sergei Polich (UKR), nejlepším z českých hráčů byl Jan Slavík (7.místo) a nejúspěšnějším našincem se stal Oldřich Kastner (16.místo).
V turnaji D nedala soupeřům šanci Batkhishig Udval (MGL) a zaslouženě stanula na nevyšší příčce, z čechů byl nejúspěšnější Pavel Buk (11.místo), následovaný našimi zástupci Petrem Jouzou (15.místo) a Janem Fialou (17.místo).


Datum poslední aktualizace : 29.7.2018 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2018 - doprovodné turnaje
V mezidobí mezi nejvýznamnějšími turnaji a rovněž v dopoledních hodinách v době konání hlavních turnajů byla pro účastníky šachového festivalu připravena celá serie doprovodných turnajů, kterých se mohli zúčastnit všichni, kteří měli šachu stále málo.
Během těchto doprovodných turnajů se u šachovnic vystřídalo více než 1100 šachistů, převážně zahraničních - ti ale vyhráli takřka vše, co se dalo. K našim úspěchům patří pouze celkové prvenství v turnaji čtyřčlenných družstev mládeže, které získalo družstvo 2222 ŠK Polabiny A a dvě celkově třetí místa IM Jakuba Půlpána také z Polabin ve Fischerových šachách a v superbleskovém turnaji - Blahopřejeme !!!.


Datum poslední aktualizace : 20.7.2018 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2018 - turnaje jednotlivců v rapidu
Letošních turnajů jednotlivců v rapidu, hraných ve dnech 18.-19.července 2019, se na zimním stadionu v Pardubicích zúčastnilo celkem 410 hráčů z 33 zemí. Ve startovním poli převažovali cizinci, kteří při počtu 266 obsadili stupně vítězů ve všech třech turnajích (!), českých zástupců bylo jen 144 včetně 61 hráčů z našeho kraje.
V turnaji G1, který byl i Mistrovstvím ČR jednotlivců v rapidu, obsadil samostatné první místo GM Bernadskyi Vitalyi (UKR) se ziskem 7,5/9, Mistrem ČR se stal GM Jiří Štoček (5.místo), nejlepším z našinců byl IM Jakub Půlpán (66).
V turnaji G2 obsadila samostatné první místo FM Nurgyul Salimova (FID) s výsledkem 8/9, nejúspěšnějším z českých hráčů byl Jan Slavík (6.místo), třetím místem mezi čechy se blýsknul Karel Brožka jun. (14).
V turnaji G3 obsadil samostatné první místo Mikhail Druchenko (RUS) ziskem 8/9, nejlepším českým zástupcem se stal Bohuslav Vorel (13.místo) před Ondřejem Cachem (15), stupně vítězů mezi českými ženami obsadily naše zástupkyně v pořadí Adéla Třasáková (31.místo), Gabriela Králová (65) a Jitka Lorencová (73).


Datum poslední aktualizace : 16.7.2018 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2018 - MČR čtyřčlenných družstev vyhrály Polabiny
Ve čtvrtek 12.července 2018 se pardubický zimní stadion opět změnil v šachové mraveniště, když v něm odstartovalo MČR čtyřčlenných družstev. Ze 121 zúčastněných družstev jich 71 splňovalo podmínky pro zařazení do soutěže o titul Mistra ČR a na startu bylo i 19 družstev ze zahraničí (AUT, GER, POL, RUS, SVK, UKR).
Nečekaným vítězem se stalo družstvo 2222 ŠK Polabiny A, které obsadilo samostatné první místo - BLAHOPŘEJEME !!! - o bod před druhou OAZOU Praha A a třetím Pankrácem Praha, ze zahraničních družstvev byl nejúspěšnější ruský YAMAL (10.místo). Z našeho kraje se zúčastnilo celkem 10 klubových družstev, z nichž se kromě vítězů nejvíce dařilo Polabinám B (11.místo) a nad 50% bodů získala ještě družstva Bohemie Pardubice A (37), Hlinska (38) a Vysokého Mýta (52).


Datum poslední aktualizace : 10.6.2018 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Putovní pohár 2018
Chotěbořský turnaj jednotlivců v rapidu měl v sobotu 9.června 2018 na pořadu již 35.ročník, kterého se zúčastnilo 74 hráčů z 29 oddílů devíti (!!) krajů.
Stupně vítězů obsadili favorité - první byl IM Jakub Půlpán z Polabin před FM Tomášem Vojtou z Moravské Slavie Brno a FM Alešem Jedličkou z Polabin, jedinou ženou mezi muži byla Simona Suchomelová ze Světlé n/S..


Datum poslední aktualizace : 9.5.2018 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pohár města Hlinska
Dům dětí a mládeže a Šachový oddíl Hlinsko uspořádali za finační pomoci města Hlinska v úterý 8.května 2018 XIX.ročník bleskového turnaje 'O Pohár města Hlinska', kterého se zúčastnilo rekordních 61 hráčů z 22 oddílů čtyř krajů.
Turnaj se hrál ve skupinách s postupem do finalových skupin, přičemž vítězem ve finale A se stal Josef Vařejčko ze Zaječic, druhý skončil Roman Vincze z Havlíčkova Brodu a třetí byl Jiří Gregor z Neratovic, vyhodnoceni byli i tři nejlepší mládežníci v pořadí Ondřej Švanda z Poličky, Rudolf Jun z Chotěboře a Ondřej Novotný z Hlinska.


Datum poslední aktualizace : 28.4.2018 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pardubickou kotvu 2018
V sobotu 28.dubna 2018 se v Pardubicích na palubě výletní lodi Arnošt z Pardubic uskutečnil již 15.ročník turnaje v rapidu 'O Pardubickou kotvu', kterého se zúčastnilo 61 hráčů z 15 oddílů nejen pardubického kraje.
Vítězem se stal Martin Buločkin z Polabin jen na lepší pomocné hodnocení před Michalem Horáčkem z Bohemie Pardubice, třetí skončil Tomáš Ludvík z Polabin a z přítomných žen byla nejúspěšnější Jana Indrová z Hlinska.


Datum poslední aktualizace : 31.3.2018 Sekce : Ostatní akce v kraji
Velikonoční bleskový turnaj Městečko Trnávka
V sobotu 31.března 2018 uspořádal šachový oddíl TJ Sokol Městečko Trnávka již 34.ročník Velikonočního bleskového turnaje, kterého se zúčastnilo 94 hráčů z 32 oddílů 5-ti krajů.
V šestnáctikolovém turnaji byl bezpečně první FM František Vrána ze Starého Města se ziskem 14,5/16 před FM Petrem Červeným z Poličky (13/16) a FM Alešem Jedličkou z Polabin (12/16), nejúspěšnější ženou byla Zdeňka Vránová ze Starého Města (9/16).


Datum poslední aktualizace : 1.1.2018 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Jirky Pavliše 2017
Poslední šachovou akcí roku 2017 na území pardubického kraje byl 12.ročník Memoriálu Jirky Pavliše v rapidu, který v sobotu 30.prosince 2017 uspořádal ŠO TJ Sokol Krouna v Kulturním domě v Oldříši za účasti 76 hráčů z 23 oddílů.
První místo obsadil Vojtěch Říha z Hlinska, který odsunul na druhé místo favorizovaného FM Jiřího Tůmu z Chotěboře jen díky lepšímu (ale až třetímu !) pomocnému hodnocení, na třetím místě skončil Josef Vařejčko ze Zaječic, nejlepší ženou byla Věra Profousová z pořadatelské Krouny a nejlepšími seniory byli Josef Vařejčko (S50) a Jiří Hájek (S65) - oba ze Zaječic. Na turnaji se významně prosadila i mládež - vítězný Vojtěch Říha je ještě dorostencem a na 15.místě skončil nejlepší z žáků, teprve desetiletý Karel Brožka ml. z Polabin !


Datum poslední aktualizace : 26.12.2017 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudimský vánoční RABL 2017
Pouhých 15 účastníků na startu Chrudimského vánočního RABLu způsobilo, že formát turnaje musel být změněn na jednokolový bleskový turnaj Bronštejnovým tempem 5 min + 3 sec/tah a vítězem se stal Lukáš Starý z Heřmanova Městce před Bohuslavem Kokešem z Chrudimi a Tomášem Trhalem z Vysokého Mýta. K pohodové domácí atmosféře turnaje přispěly i vánoční dršťková polévka a vynikající guláš.

Datum poslední aktualizace : 25.11.2017 Sekce : Ostatní akce v kraji
Turnaj Járy Masopusta 2017
TJ Sokol Mistrovice uspořádal v sobotu 25.listopadu 2017 jubilejní 20.ročník Turnaje Járy Masopusta, kterého se zúčastnilo 65 hráčů z 23 oddílů.
Prvenství patřilo favorizovanému FM Marianu Sabolovi z Vysokého místa, druhý skončil Jaroslav Buráň z Vlčnova a třetí místo si vybojoval Martin Nehyba ze Skaličky, nejlepší ženou byla Soňa Leksová z Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 25.11.2017 Sekce : Ostatní akce v kraji
Listopádí Břehy 2017
V sobotu 25.listopadu 2017 uspořádal TJ Sokol Břehy již 3.ročník šachového turnaje v rapidu 'Šachové listopádí Břehy', kterého se zúžastnilo symbolických 64 hráčů ze 13 oddílů a 4 krajů.
Samostatné první místo si vybojoval Oldřich Kastner z Bohemie Pardubice před Lubomírem Šilarem ze Železných hor a Lukášem Starým z Heřmanova Městce, mezi žáky byl nejlepší Radek Roub ze Železných hor.


Datum poslední aktualizace : 17.11.2017 Sekce : Ostatní akce v kraji
Hlinecký dvojpěšec 2017
V pátek 17.listopadu 2017 se v Hlinsku uskutečnil 6.ročník přátelského turnaje dvojic s názvem Hlinecký dvojpěšec za účasti 15-ti převážně domácích dvojic. Vítězství si vybojovaly Dětičky těsně před Davidem a Goliášem, na třetím místě skončil konglomerát (R)B+Š.

Datum poslední aktualizace : 23.9.2017 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Čeňka Honsy 2017
V sobotu 23.září 2017 uspořádal šachový klub 2222 ŠK Polabiny 19.ročník Memoriálu Čeňka Honsy, kterého se v Kuněticích zúčastnilo 75 hráčů z 22 oddílů pěti krajů.
Vítězem se stal favorizovaný Josef Vařejčko ze Zaječic před nestárnoucím FM Jaroslavem Mojžíšem z Polabin a Lubošem Ptáčkem z Vysokého Mýta. Mezi účastníky bylo i 19 mládežníků a ti o sobě dali náležitě vědět - nejlépe z nich skončil Karel Brožka z Polabin (8.místo, 44 nasazený), největším 'skokanem' se stal Peter Petrík z Litomyšle (21.místo, 73 nasazený) a mezi dospělými se neztratily ani dívky - nejlepší z nich byla Adéla Třasáková z Polabin (40.místo, 68 nasazená) !!


Datum poslední aktualizace : 3.9.2017 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál arm. generála Ludvíka Krejčího 2017
V sobotu 2.září 2017 uspořádal ŠO TJ Jablonné n/O. 8.ročník Memoriálu arm. generála Ludvíka Krejčího, který v důsledku generální opravy tradičního hotelu U Dubu našel útočiště ve spolupráci s ŠO TJ Mistrovice v tělocvičně hostince U Novotnů v nedalekých Mistrovicích.
Turnaj sice oproti předchozím dvěma ročníkům poněkud ztratil na kvantitě i kvalitě, přesto se ho však zúčastnilo 93 hráčů z 30 oddílů v čele s jedním IM a 3 FM.
Vítězem se stal favorizovaný IM Pavel Šimáček ze Zikudy Turnov před Martinem Šmajzrem z Ústí n/O. a Lubomírem Šilarem ze Železných hor, z žen byla nejúspěšnější Zdeňka Vránová ze Starého Města na 12.místě a nejlepším seniorem nad 65 let byl František Navrátil z Polabin na 10.místě. Příjemným překvapením bylo 9.místo nejlepšího juniora/dorostence/žáka Michaela Kureše z Lokomotivy Brno !



Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.