Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

14.01.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
 
Nejnovější informace

14.01.18 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - třetí dvoukolo
Ve dnech 13.-14.ledna 2018 pokračovala Extraliga ŠSČR zápasy pátého a šestého kola, v nichž našeho zástupce GASCO Pardubice čekala cesta na Moravu jen s s pěti hráči základní sestavy. Ti v sobotu nestačili na BŠŠ Frýdek-Místek a podlehli mu těsně 4,5:3,5, ale v neděli zdolali Tatran Litovel 6,5:1,5.
Další výsledky: sobota: Slavoj Poruba - ŠK města Lysá n/L. 5,5:2,5, Labortech Ostrava - Výstaviště Lysá n/L. 3,5:4,5, Tatran Litovel - Zikuda Turnov 1,5:6,5, Unichess Praha - Duras Brno 3:5, 1.Novoborský ŠK - Moravská Slavia Brno 7,5:0,5
neděle: Výstavište Lysá n/L. - Slavoj Poruba 3:5, ŠK města Lysá n/L. - Labortech Ostrava 2,5:5,5, Zikuda Turnov - BŠŠ Frýdek-Místek 6,5:1,5, Moravská Slavia Brno - Unichess Praha 5:3, Duras Brno - 1.Novoborský ŠK 1,5:6,5
V tabulce po šesti kolech nadále kraluje 1.Novoborský ŠK s plným počtem bodů, náš zástupce GASCO Pardubice opustil medailové pozice a je čtvrtý, a na konci tabulky zůstávají už se značnou ztrátou a nulovým bodovým ziskem ŠK města Lysá n/L. a Tatran Litovel.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

14.01.18 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - šesté kolo
V šestém kole 2.ligy skupiny D se hrálo krajské derby dvou našich družstev z popředí tabulky - Vysoké Mýto hostilo Polabiny C a i přes domácí prostředí prohrálo s kompletními Polabinami C 3,5:4,5
Chotěboř potvrdila svou letošní vysokou úroveň a zvítězila doma nad Lípou 5:3, zato Eurobit Pardubice podlehl doma Dalešicím 2,5:5,5 a Náměšť n/O. zdolala doma Poličku 4,5:3,5
Další výsledky: Velké Losiny - Hradec Králové B 2,5:5,5, Žďár n/S. - Náchod 5,5:2,5
Po šestém kole jsou stále v čele soutěže Polabiny C se stoprocentní ziskem a šestibodovým (!) náskokem na trojici pronásledovatelů, na sestupových pozicích zůstávají Náchod, Polička a překvapivě i Velké Losiny.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

14.01.18 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - šesté kolo
V šestém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Ústí n/O. D - Horní Čermná 3,5:4,5, Česká Třebová - Lanškroun B 4:4, Dolní Čermná - Moravská Třebová 4,5:3,5, Ústí n/O. C - Polička B 7:1, Letohrad - Mistrovice 6,5:1,5, Kunvald - Svitavy 5:3
V čele je stále družstvo Ústí n/O. C s plným bodovým ziskem a tříbodovým náskokem na druhý Letohrad, tabulku uzavírají Polička B se třemi body a poslední Mistrovice bez bodu.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

14.01.18 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - šesté kolo
V šestém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Polička C - Bohemia Pardubice B 5:3, Rapid Pardubice C - Chrudim B 1:7, Polabiny G - Bohdaneč 5:3, Hlinsko B - Chotěboř B 4:4, Železné hory - Polabiny F 4,5:3,5, Heřmanův Městec - Rapid Pardubice B 6,5:1,5
V čele tabulky zůstává Chotěboř B s pětibodovým náskokem před Hlinskem B, o poslední místo se dělí Bohdaneč s Rapidem Pardubice C.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

13.01.18 Sekce : Krajská soutěž st. žáků
Krajská soutěž družstev mládeže - 2.turnaj
TJ Štefanydes Polička uspořádala v sobotu 13.ledna 2018 závěrečný druhý turnaj Krajské soutěže čtyřčlenných družstev mládeže, kterého se zúčastnilo 11 družstev opět převážně ze Svitavska a Ústecka.
Vítězem se po zásluze stalo družstvo ŠO K a.s. Kunvald s 2,5 bodovým odstupem před Hlinskem B, třetí skončily Svitavy B.
Celkovým vítězem Krajské soutěže čtyřčlenných družstev mládeže PDŠS pro sezonu 2017/18 se stalo družstvo ŠO K a.s. Kunvald se stejným počtem bodů jako druhé Hlinsko B díky o bod vyššímu celkovému score.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž st. žáků

10.01.18 Sekce : Přebory škol
Přebory škol PDŠS 2017/18 - krajská finale
V úterý 9.ledna 2018 se opět ve Svitavách uskutečnilo Krajské kolo Přeboru škol čtyřčlenných družstev v kategoriích 1.-5. tříd, 6.-9. tříd i středních škol za účasti celkem 29 družstev.
V kategorii 1.-5. tříd suverénně zvítězilo družstvo ZŠ Masarykova Polička s odstupem 5,5 bodu před ZŠ Zámecká Litomyšl, třetí bylo družstvo ZŠ Kunvald.
V kategorii 6.-9. tříd zvítězilo družstvo Gymnazia K.V.Raise Hlinsko s odstupem 3,5 bodu před ZŠ Felberova Svitavy, třetí skončilo Gymnazium Vysoké Mýto.
V kategorii středních škol a učilišť byl boj o prvenství vyrovnaný až do poslední partie, přičemž z vítězství se radovali hráči Gymnazia Dašická Pardubice jen s půlbodovým náskokem před Gymnaziem Lanškroun A, třetí skončili zástupci Gymnazia Ústí n/O. A.
První dvě družstva ve všech kategoriích si vybojovala postup do celostátního finale Přeboru škol.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

10.01.18 Sekce : Soutěže žáků
Kvalifikační turnaje KP mládeže PDŠS pro sezonu 2017/18 - průběžné pořadí
Komise mládeže PDŠS zpracovala průběžné pořadí Krajského přeboru mládeže 2017/18 ve všech kategoriích po doposud odehraných kvalifikačních turnajích.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

08.01.18 Sekce : Ostatní zajímavosti
O Perníkovou chaloupku 2018
Pozorný čtenář výsledkové listiny 2.kvalifikace mládeže PDŠS kategorií H/D 14-16, hrané v sobotu 6.ledna 2018 ve Svitavách, si musel všimnout absence dvou oddílů kraje s velkou mládežnickou základnou - Rapidu Pardubice a Chotěboře. Zatímco Rapid Pardubice je známý tím, že si víceméně 'hraje jen na vlastním písečku' a turnajů mimo Pardubice se zúčastňuje jen sporadicky, neúčast Chotěboře je poněkud překvapivá.
Vysvětlení je však prosté - ve stejném termínu se hrál v Náměšti n/O. i třetí turnaj Ligy Vysočiny mládeže, známý pod názvem 'O Perníkovou chaloupku', na němž chotěbořští obhajovali čtyři první místa z minulého roku. Letos do Náměště n/O. vyrazilo hned 13 mládežníků a loňské umístění obhájili více než dobře. Prvenství ve svých kategoriích získali Lukáš Nejedlý (H10), Rostislav Jun (H8), Robert Jun (H14) a Viola Ruby Pejřimovská (D12), když 3 hráči přidali ještě umístění na dalších medailových pozicích !!

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti


 Aktuality

  • Informace

  • Konference PDŠS 2018
    27.1.2018 Choceň

  • Pozvánky na akce

  • Chvaletická šachová olympiáda
    1.turnaj
    27.1.2018 Třemošnice
    Chvaletická šachová olympiáda
    2.turnaj
    3.3.2018 Chvaletice
    Chvaletická šachová olympiáda
    3.turnaj
    26.5.2018 Chvaletice

     Přejít do sekce
     Kontakt
     Pardubický krajský šachový svaz
     zkratka PDŠS
     sídlo Čs. partyzánu 13, 53701 Chrudim
     e-mail info@chesspce.cz
    více zde

     Stránky oddílů PDŠS
    ŠO Hlinsko
    TJ CHS Chotěboř
    TJ ŠO Chrudim
    TJ Sokol Krouna
    Sokol Lázně Bohdaneč
    TJ Sokol Městečko Trnávka
    Sokol Mistrovice
    TJ Slovan Moravská Třebová
    ŠK Bohemia Pardubice
    2222 ŠK Polabiny Pardubice
    ŠK Rapid Pardubice
    TJ Štefanydes Polička
    ŠK Ústí n/O.
    ŠK Vysoké Mýto
    TJ Sokol Zaječice
    Šachový spolek Železné hory

     Šachové rozcestníky
    Šachové weby ČR
    Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.