Pardubický krajský šachový svaz 

O víkendu se odehrálo další dvojkolo Extraligy, jediný zástupce z kraje GASCO Pardubice hrály v Brně. V sobotu remizovaly se silnou Moravskou Slavií Brno vedenou legendárním Borisem Gelfandem a v neděli posíleni o Jerguše Pecháče porazily těsně Duras Brno 4,5:3,5. Tabulku vede suverénně 1. Novoborský ŠK o 5 bodů.

Tabulka po 6. kole
Poř. St.č. Družstvo Partie   +   =   - PH 1 PH 2 PH 3
1 3 1. Novoborský šachový klub 6 6 0 0 18 36,5 13
2 10 GASCO Pardubice 6 4 1 1 13 26 7
3 7 Siesta Solution Unichess 6 3 1 2 10 27 7
4 4 Výstaviště Lysá nad Labem 6 3 1 2 10 25,5 7
5 9 ŠK Zikuda Turnov 6 3 1 2 10 25 6
6 12 Moravská Slavia Brno 6 3 1 2 10 24,5 7
7 8 ŠK Dopravní podnik Praha 6 3 1 2 10 24,5 6
8 1 ŠK Slavoj Poruba 6 2 1 3 7 22,5 4
9 5 Slavia Kroměříž 6 2 0 4 6 20,5 3,5
10 11 ŠK Duras BVK 6 1 1 4 4 20 4
11 6 BŠŠ Frýdek-Místek 6 1 1 4 4 20 3
12 2 Labortech Ostrava 6 0 1 5 1 16 2

 

Výsledky 5. kola

ŠK Duras BVK ELO - 9 ŠK Zikuda Turnov ELO 5 : 3
Dragnev, Valentin (w) 2546 - GM Rodshtein, Maxim (b) 2628 ½ - ½
Shengelia, David (b) 2544 - GM Ftáčník, Lubomír (w) 2516 1 - 0
Blohberger, Felix (w) 2439 - IM Kraus, Tomáš (b) 2457 ½ - ½
Ponížil, Cyril (b) 2502 - IM Vykouk, Jan (w) 2434 1 - 0
Blahynka, Martin (w) 2419 - GM Cyborowski, Lukasz (b) 2505 ½ - ½
Roubalík, Jakub (b) 2408 - GM Šimáček, Pavel (w) 2469 ½ - ½
Červený, Martin (w) 2362 - FM Vlasák, Lukáš (b) 2436 1 - 0
Chytilek, Roman (b) 2331 - IM Studnička, Tomáš (w) 2362 0 - 1
Moravská Slavia Brno ELO - 10 GASCO Pardubice ELO 4 : 4
Gelfand, Boris (w) 2686 - GM Movsesian, Sergei (b) 2641 ½ - ½
Balogh, Csaba (b) 2593 - GM Hráček, Zbyněk (w) 2556 ½ - ½
Štoček, Jiří (w) 2578 - GM Votava, Jan (b) 2512 1 - 0
Heberla, Bartolomiej (b) 2564 - GM Petr, Martin (w) 2457 ½ - ½
Polák, Tomáš (w) 2548 - GM Jirovský, Miloš (b) 2453 1 - 0
Pisk, Petr (b) 2338 - IM Hrabuša, Matej (w) 2364 ½ - ½
Zeman, Matyáš (w) 2256 - FM Ludvík, Tomáš (b) 2272 0 - 1
Vymazal, Bronislav (b) 2378 -   Buločkin, Martin (w) 2262 0 - 1
ŠK Slavoj Poruba ELO - 7 Siesta Solution Unichess ELO 2½:5½
Kempinski, Robert (w) 2575 - GM Michalík, Peter (b) 2595 ½ - ½
Markowski, Tomasz (b) 2546 - IM Černoušek, Lukáš (w) 2447 0 - 1
Jakubowski, Krzysztof (w) 2515 - IM Druska, Juraj (b) 2501 0 - 1
Cvek, Robert (b) 2514 - GM Bernášek, Jan (w) 2495 0 - 1
Biolek, Richard (w) 2454 - GM Jurčík, Marián (b) 2456 ½ - ½
Kaňovský, David (b) 2429 - FM Rýdl, Jiří (w) 2423 0 - 1
Bureš, Jaroslav (w) 2384 - FM Jurčík, Martin (b) 2372 1 - 0
Caletka, Radomír (b) 2310 - IM Vávra, Pavel (w) 2336 ½ - ½
Labortech Ostrava ELO - 8 ŠK Dopravní podnik Praha ELO 3 : 5
Kočiščák, Jiří (w) 2507 - IM Půlpán, Jakub (b) 2414 ½ - ½
Jakubiec, Artur (b) 2460 - GM Carlsson, Pontus (w) 2468 0 - 1
Velička, Petr (w) 2424 - FM Miesbauer, Jan (b) 2387 ½ - ½
Rašík, Vítězslav (b) 2464 - IM Frolov, Artur (w) 2422 ½ - ½
Koziol, Kamil (w) 2323 - GM Sergeev, Vladimir (b) 2403 0 - 1
Pakleza, Zbigniew (b) 2505 - GM Voloshin, Leonid (w) 2372 ½ - ½
Malík, Jan (w) 2311 - IM Hausner, Ivan (b) 2365 ½ - ½
Talla, Vladimír (b) 2393 - IM Kourousis, Epaminondas (w) 2387 ½ - ½
1. Novoborský šachový klub ELO - 5 Slavia Kroměříž ELO 5½:2½
Pentala, Harikrishna (w) 2716 - GM Gonda, László (b) 2506 ½ - ½
Wojtaszek, Radoslaw (b) 2725 - IM Gažik, Viktor (w) 2501 ½ - ½
Láznička, Viktor (w) 2643 - IM Malinovský, Karel (b) 2454 ½ - ½
Bartel, Mateusz (b) 2639 - IM Mazúr, Štefan (w) 2448 ½ - ½
Krejčí, Jan (w) 2557 - FM Hollan, Martin (b) 2353 1 - 0
Babula, Vlastimil (b) 2576 - FM Rubeš, Jan (w) 2366 ½ - ½
Kriebel, Tadeáš (w) 2517 - FM Hollan, Petr (b) 2308 1 - 0
Žilka, Štěpán (b) 2546 -   Dvořák, Martin (w) 2197 1 - 0
Výstaviště Lysá nad Labem ELO - 6 BŠŠ Frýdek-Místek ELO 3½:4½
Nabaty, Tamir (w) 2644 - GM Korobov, Anton (b) 2685 ½ - ½
Plát, Vojtěch (b) 2589 - GM Azarov, Sergei (w) 2597 0 - 1
Yemelin, Vasily (w) 2534 - GM Antoniewski, Rafal (b) 2486 ½ - ½
Oral, Tomáš (b) 2495 - IM Zwardoň, Vojtěch (w) 2476 ½ - ½
Jansa, Vlastimil (w) 2433 - IM Szotkowski, Jakub (b) 2369 1 - 0
Kislinsky, Alexey (b) 2444 - FM Mrázek, Lumír (w) 2328 0 - 1
Šuráň, Jan (w) 2383 - IM Jasný, Stanislav (b) 2322 ½ - ½
Baláček, Tadeáš (b) 2339 - IM Vesselovsky, Serguei (w) 2311 ½ - ½

Výsledky 6. kola

GASCO Pardubice ELO - ŠK Duras BVK ELO 4½:3½
Movsesian, Sergei (w) 2641 - Dragnev, Valentin (b) 2546 1 - 0
Hráček, Zbyněk (b) 2556 - Shengelia, David (w) 2544 ½ - ½
Votava, Jan (w) 2512 - Blohberger, Felix (b) 2439 ½ - ½
Pecháč, Jerguš (b) 2487 - Ponížil, Cyril (w) 2502 ½ - ½
Petr, Martin (w) 2457 - Blahynka, Martin (b) 2419 1 - 0
Jirovský, Miloš (b) 2453 - Roubalík, Jakub (w) 2408 1 - 0
Hrabuša, Matej (w) 2364 - Červený, Martin (b) 2362 0 - 1
Ludvík, Tomáš (b) 2272 - Barák, David (w) 2064 0 - 1
ŠK Zikuda Turnov ELO - Moravská Slavia Brno ELO 4½:3½
Rodshtein, Maxim (w) 2628 - Gelfand, Boris (b) 2686 ½ - ½
Ftáčník, Lubomír (b) 2516 - Balogh, Csaba (w) 2593 ½ - ½
Kraus, Tomáš (w) 2457 - Štoček, Jiří (b) 2578 ½ - ½
Vykouk, Jan (b) 2434 - Heberla, Bartolomiej (w) 2564 0 - 1
Cyborowski, Lukasz (w) 2505 - Polák, Tomáš (b) 2548 ½ - ½
Šimáček, Pavel (b) 2469 - Obšivač, Josef (w) 2278 ½ - ½
Vlasák, Lukáš (w) 2436 - Pisk, Petr (b) 2338 1 - 0
Studnička, Tomáš (b) 2362 - Vymazal, Bronislav (w) 2378 1 - 0
ŠK Dopravní podnik Praha ELO - ŠK Slavoj Poruba ELO 4 : 4
Půlpán, Jakub (w) 2414 - Kempinski, Robert (b) 2575 0 - 1
Miesbauer, Jan (b) 2387 - Markowski, Tomasz (w) 2546 ½ - ½
Frolov, Artur (w) 2422 - Jakubowski, Krzysztof (b) 2515 1 - 0
Sergeev, Vladimir (b) 2403 - Cvek, Robert (w) 2514 ½ - ½
Voloshin, Leonid (w) 2372 - Biolek, Richard (b) 2454 ½ - ½
Hausner, Ivan (b) 2365 - Kaňovský, David (w) 2429 ½ - ½
Kourousis, Epaminondas (w) 2387 - Bureš, Jaroslav (b) 2384 ½ - ½
Kulhánek, Tomáš (b) 2345 - Caletka, Radomír (w) 2310 ½ - ½
Siesta Solution Unichess ELO - Labortech Ostrava ELO 5½:2½
Michalík, Peter (w) 2595 - Kočiščák, Jiří (b) 2507 1 - 0
Černoušek, Lukáš (b) 2447 - Jakubiec, Artur (w) 2460 ½ - ½
Druska, Juraj (w) 2501 - Velička, Petr (b) 2424 ½ - ½
Bernášek, Jan (b) 2495 - Rašík, Vítězslav (w) 2464 ½ - ½
Jurčík, Marián (w) 2456 - Koziol, Kamil (b) 2323 1 - 0
Rýdl, Jiří (b) 2423 - Pakleza, Zbigniew (w) 2505 ½ - ½
Jurčík, Martin (w) 2372 - Malík, Jan (b) 2311 1 - 0
Vávra, Pavel (b) 2336 - Talla, Vladimír (w) 2393 ½ - ½
BŠŠ Frýdek-Místek ELO - 1. Novoborský šachový klub ELO 2 : 6
Korobov, Anton (w) 2685 - Pentala, Harikrishna (b) 2716 ½ - ½
Azarov, Sergei (b) 2597 - Wojtaszek, Radoslaw (w) 2725 ½ - ½
Antoniewski, Rafal (w) 2486 - Láznička, Viktor (b) 2643 ½ - ½
Zwardoň, Vojtěch (b) 2476 - Bartel, Mateusz (w) 2639 0 - 1
Szotkowski, Jakub (w) 2369 - Babula, Vlastimil (b) 2576 0 - 1
Mrázek, Lumír (b) 2328 - Nguyen, Thai (w) 2558 0 - 1
Jasný, Stanislav (w) 2322 - Kriebel, Tadeáš (b) 2517 0 - 1
Rabatin, Jakub (b) 2278 - Žilka, Štěpán (w) 2546 ½ - ½
Slavia Kroměříž ELO - Výstaviště Lysá nad Labem ELO 2½:5½
Gonda, László (w) 2506 - Nabaty, Tamir (b) 2644 0 - 1
Gažik, Viktor (b) 2501 - Plát, Vojtěch (w) 2589 0 - 1
Malinovský, Karel (w) 2454 - Yemelin, Vasily (b) 2534 1 - 0
Mazúr, Štefan (b) 2448 - Oral, Tomáš (w) 2495 ½ - ½
Hollan, Martin (w) 2353 - Jansa, Vlastimil (b) 2433 0 - 1
Rubeš, Jan (b) 2366 - Kislinsky, Alexey (w) 2444 ½ - ½
Hollan, Petr (w) 2308 - Baláček, Tadeáš (b) 2339 ½ - ½
Mudrák, Josef (b) 2255 - Priehoda, Vítězslav (w) 2341 0 - 1

odloženo
MČR do 8 let

22.-29.6.2021 Kouty nad Desnou
MČR mládeže 2021 (přesun)

22.5.2021 Ústí nad Orlicí
Orlická šachovnice a KP HD8

17.9. - 19.9.2021 Milovy
KPJ mládeže

Pardubický krajský
šachový svaz

Čs. partyzánů 13
53701 Chrudim
IČO: 22885471
e-mail: info@chesspce.cz
č.ú.: 2900148659/2010
web: katkasachy@centrum.cz