Pardubický krajský šachový svaz 

26. června se v Litomyšli uskutečnil první blitz turnaj u stolků, zúčastnilo se ho 14 hráčů. Další se uskuteční v neděli 24. července. Pozvánka na Facebooku.

V sobotu 14. května se v České Třebové uskutečnilo MČR žen v takzvaném rapid šachu. Česká Třebová je poslední dobou známá tím, že se zde koná řada šachových akcí. Ať už je to MČR juniorů a juniorek v rapidu nebo turnaj O pohár Maxe Švabinského v malebném Kozlově. MČR žen probíhalo jako jednodenní turnaj a hráčky absolvovaly 9 kol s časovým tempem 15+5 minut. VLOŽENO VIDEO.

V sobotu 30. dubna 2022 se konal v prostorách DDM Hlinsko 22. ročník šachového turnaje O pohár města Hlinska. Celkem se zúčastnilo 42 hráčů/hráček. Vítězem se stal stále ještě deseti-letý odchovanec ŠO Hlinsko hájící v současnosti barvy pardubických Polabin - Jiří Bouška (ve finálové skupině A získal 13 bodů ze 14 možných).

Při příležitosti konání Mistrovství ČR žen v rapid šachu jsme v sobotu 14. května uspořádali i doprovodný rapid turnaj. Ač jsme tento turnaj moc nepropagovali, nakonec se sjelo 34 šachistů ze všech koutů republiky, dokonce i jeden mezinárodní velmistr. Jak to celé dopadlo?

Tady je článek k právě proběhnutému 3. turnaji: Ve středu 27.4. se v Javorce odehrál třetí turnaj Českotřebovské bleskové ligy. Poté, co jsme nepublikovali článek z druhé turnaje (výsledky zde), tuto chybu napravujeme včasným článkem z toho turnaje. Jak to tedy celé probíhalo?

Pardubický krajský
šachový svaz

Čs. partyzánů 13
53701 Chrudim
IČO: 22885471
e-mail: info@chesspce.cz
č.ú.: 2900148659/2010
web: katkasachy@centrum.cz