Letošní Czech Open se uskutečnil v netradičním zářijovém termínu, výrazně zkrácený a přesunul se po letech zpět do IDEONu. Vítězem A turnaje se stal nizozemský talent Lucas Van Foreest, nejlepší Čech byl Jiří Stoček. Z Pardubického kraje se nejlépe dařilo Martinu Buločkinovi z Polabiny, který skončil 19. s 6 body.

Skvělý výkon předvedl i Karel Brožka taktéž z Polabin s 5,5 body skončil oproti nasazení o 56 míst a připsal 156 elo bodů. Kompletní výsledky zde. V B turnaji skončil pátý Ondřej Kraus se 7 body z Rapidu Pardubice, vítězem se stal Stanley Yin z Německa. 


Pohled do hrací místnosti

MČR čtyřčlenných družstev ovládla ZIKUDA Turnov, celkovým vítězem se stal tým STAY POSITIVE, tým Polabin skončil 14.


První tři družstva v pořadí - 2. Moravská Slavia Brno 1. ZIKUDA Turnov 3. Jiskra Hořice

MČR v rapidu šachu ovládl Vlastimil Babula, měl stejně bodů (7) jako třetí Viktor Láznička z Polabin. Celkově turnaj vyhrál ukrajinský velmisr Pedro Golubka. Za zmínku stojí výkon talentovaného Jiřího Boušky hrající za Polabiny, který poskočil o 43 míst, skončil osmý s 6,5 body, v posledním kole porazil FM Daniela Šorma.


Vyhlášení rapid turnaje

Kompletní výsledky všech turnajů i her jsou na stránkách Czech Tour. Oficiální zpráva pořadatelů. Všechny fotky jsou z webu pořadatele AVE-KONTAKTu.