Blíží se akce, která se (bohužel) v posledních letech konala skoro stejně často jako právě probíhající MS ve fotbalu… Řeč je o tradičním prosincovém šachovém turnaji O losinského kapra, jenž se po vynucené tříleté odmlce opět vrací na scénu se svým 28. ročníkem!

Turnaj, který je každoročně součástí Grand Prix České republiky v rapid šachu 2022/23, se termínově vrací na obvyklý druhý prosincový víkend, konkrétně na sobotu 10. prosince. V klasických prostorách hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou proběhne v přátelské předvánoční atmosféře devítikolový rapid s tempem 2x15 minut + 3 sekundy za tah. A to s navýšeným cenovým fondem, kde vítěz získá krásných 8 000 Kč!

Malou kaňkou letošního ročníku je nabitý termínový kalendář, který neumožnil vyhnout se lukrativnějším akcím pro nejlepší tuzemské šachisty. I přes kolizi se slovenskou extraligou účast přislíbil GM Sergei Azarov, následovaný hrstkou mezinárodních mistrů. Navzdory tomu nepochybujeme, že do zahájení turnaje startovní listina získá jak na kvalitě, tak i na kvantitě a opětovně doufáme v překročení stovky účastníků.

A co vám tedy můžeme nabídnout? Mimo prvotřídního šachového zážitku také bohatý cenový fond, kde máme kromě 15 finančních odměn připraveny věcné ceny až pro odhadem 50 nejlepších. Kromě toho je ve hře slosovatelná cena o víkendový pobyt v hotelu Dlouhé Stráně. Další zajímavou nabídkou může být možnost ubytování za velmi rozumné ceny spolu s bohatou snídaní, což každoročně využívají nejen hráči ze vzdálenějších míst, ale i někteří „přespolní“ 😊. Pro gurmány a jedlíky máme připraveny 3 typy obědů (kuřecí Cordon Bleu, vepřová plec na smetaně, smažený hermelín), pro vášnivé hráče je k dispozici kulečník a bowling, pro milovníky klidného odpočinku wellness… Prostě není důvod nepřijet!

Přihlaste se hned přes formulář na webových stránkách (kapacita sice není omezena, ale proč to odkládat? 😊)

Propozice

Předběžná startovní listina

P.S. Pokud přesto z nějakého důvodu nedorazíte, sledujte alespoň náš online přenos!

Za ŠK Velké Losiny,

Jakub Vaculík