Dětský tábor Palučinské šachové školy se po přesunu od sečské přehrady počtvrté uskuteční v Ráji u Letohradu.

Již neuvěřitelný čtyřicátý ročník svého letního tábora bude letos pořádat Palučinská šachová škola, a to od 26.7. do 9.8. Přihlašování bylo otevřeno v první půlce ledna a jako obvykle se rozjelo velice svižně – více než dvě třetiny míst jsou již obsazeny.

Pro čtrnáct dní ve středisku Ráj bude jako vždy stěžejní barvitý šachový program zahrnující nejen vážný turnaj se zápočtem na Elo, ale i následné rozbory, šachové přednášky, diagramy schované v lese a pro milovníky bleskového šachu i neodmyslitelný memoriál Petra Macha. Oddych potom nabídne venkovní bazén a nepřeberné množství společného pohybu v podobě kopané i méně známých her. Z tábora si účastníci odvezou především vylepšené šachové dovednosti, zážitky z napínavé celotáborové hry a nová přátelství, ale také věcné vzpomínky v podobě oddílového trička a cen za soutěže.

Přesný program každého palučinského tábora závisí do jisté míry na počasí. Pokud ale Čechy nebudou sužovány nebezpečným suchem, jeden z večerů bude věnován slavnostnímu ohni. Mezi dalšími zachovávanými tradicemi nebude chybět ani celodenní výlet a ozdoba v podobě zahradních šachů, jejichž figury se mohou velikostí poměřovat s nejmladšími z šachistů.

Během druhého květnového víkendu se v Ráji uskuteční předtáborová motivačka, kterou mohou noví malí účastníci využít k opatrnému prvnímu seznámení s Palučinskou školou (klidně i za doprovodu rodičů), zatímco starším ročníkům může pomoci utlumit dychtivou nedočkavost hlavní akce roku. Přihlašování na tábor bude uzavřeno 31.5., ale váhat se nevyplatí – zabruste na sachovepaluciny.cz nejlépe hned teď!

Ondřej Mazura