Pardubický krajský šachový svaz 

Ve středu 22. března 2023 se ve Svitavách konalo krajské kolo Přeboru škol ve všech kategoriích. Letošního turnaje se zúčastnil rekordní počet týmů. Ve hře byly kromě medailí a pohárů také postupy na republikové kolo, kam postupují dvě družstva v každé kategorii.

Ve středu 22. března se uskuteční Krajský přebor základních i středních škol. Hrát se bude ve Svitavách. Zde je seznam oprávněných účastníků v kategoriích 1.-5. třída a 6.-9. třída.

Ve středu 9. března 2022 se uskutečnilo ve Svitavách krajské kolo Přeboru škol. V kategorii 1.-5. tříd se zúčastnilo 11 týmů a suverénně vyhrála ZŠ Pardubice Štefánikova. V nejpočetnější kategorii 6.-9. třída (22 týmů) se se 7 výhrami radovalo z prvenství družstvo z Pardubic (Gymnázium Dašická). V kategorii středních škol bylo mezi 12 družstvy těsně nejlepší Gymnázium K.V.Raise z Hlinska před Gymnáziem Svitavy.

Vážení šachoví přátelé! Dovolte mi, abych Vás i letos pozvala do dalšího ročníku projektu Šachy do škol.

V úterý 21. ledna se uskutečnil ve Svitavách Krajský přebor škol ve všech kategoriích. Na republikové kolo postoupily vždy dva nejlepší týmy. V kategorii 1. až 5. tříd zvítězilo družstvo ZŠ Štefánikova Pardubice, před ZŠ Zámecká Litomyšl. V kategorii 6. až 9. třída s obrovským náskokem zvítězila ZŠ Felberova Svitavy, druhým postupujícím se opět stala ZŠ Štefánikova Pardubice. V nejstarší kategorii středních škol zvítězilo Gymnázium Hlinsko, druhý bylo Gymnázium Pardubice Dašická.

Pardubický krajský
šachový svaz

Čs. partyzánů 13
53701 Chrudim
IČO: 22885471
e-mail: info@chesspce.cz
č.ú.: 2900148659/2010
web: katkasachy@centrum.cz